AC612XUF

Kompakt DMX-panel med fem minnesplatser och individuella faders för manuell kontroll av varje ljusbild eller chase.• 5 DMX-minnen med upp till 512 kanaler vardera

• Scener eller chase-effekter med upp till 126 steg
• Separata faders för varje minne
• Justerbar chaser-hastighet och övergångstid per steg
• Master-faderfunktion 0–200 %
• Programmering via USB med AC612 Editor
• Artikelnummer: ELC-AC612XUF

ELC AC612XUF är en flexibel faderpanel som ger användaren direkt kontroll över fem separata DMX-minnen. Varje minne kan innehålla en enskild scen eller en chase-sekvens med upp till 126 steg, där varje steg har individuella inställningar för längd och fade-tid.

Med fem dedikerade faders får operatören möjlighet att mixa mellan minnen i realtid – något som gör panelen särskilt användbar i sammanhang där livejusteringar är viktiga, till exempel på små scener, i permanenta utställningar eller i arkitektoniska installationer.

Enheten är DMX-kompatibel med upp till 512 kanaler per minne och programmeras enkelt via USB med den medföljande mjukvaran AC612 Editor. Den robusta konstruktionen och tydliga layouten gör AC612XUF till ett pålitligt verktyg för både temporära och fasta system.